Kindlalt Keilast Episood 8 Hooaeg 2
28/11/2019
Aasta Jäljed 2019!
09/12/2019
Kindlalt Keilast Episood 8 Hooaeg 2
28/11/2019
Aasta Jäljed 2019!
09/12/2019

Keila Noortekeskuses on sel hooajal mitmete praktikate osakaal kasvanud. Meieni jõuti erinevatest Eesti paikadest. Puhas rõõm on pakkuda praktilisi kogemusi inimestele, kes soovivad oma teadmisi ja oskuseid lihvida reaalses töökeskkonnas. Praktikandid said valida omale sobiva tegevuse. Korraldati noortekeskuse sünnipäeva tegevusi, tehti ettevalmistusi matkamiseks, tutvuti ja uuriti erinevaid dokumente ja ettevõtmistega seotud materjale. Viidi läbi grupitegevusi. Ja avastati endas uusi külgi teadmiste ja oskuste poolelt. Analüüsisime ja mõtestasime tegevusi.

 • Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi 2 noorsootöö üliõpilast käisid 9.oktoobril vaatluspraktikal. Oma kogemust jagab Merili:
  “Olen Merili Kaja, 20 aastane ja pärit Rakverest. Õpin Tallinna Ülikoolis noorsootööd, olen esimese kursuse tudeng. Kuna õpin rakenduskõrgharidust, siis on vaja käia ka praktikatel. Alustatakse noorsootöö vaatluspraktikaga, kus töövarjuna tutvuda noorsootööga. Valisin praktika kohaks Keila Noortekeskuse, sest satun Keilasse tihti. Olin korduvalt enne vaatluspraktikat noortekeskusest mööda sõitnud ja oli tekkinud soov teada saada, mida on noortel seal võimalik teha ja milline see seest välja näeb. Mul on hea meel, et sain seda külastada just seoses praktikaga. 
  Praktikal sain tutvuda noorsootööga ning näha milline on noorsootöötaja tavaline tööpäev. Sain küsida küsimusi ja näha, millega noored noortekeskuses tegelevad. Keila Noortekeskuses leidis iga noor omale sobiva tegevuse. Mõni oli huviringis, mõni mängis piljardit või lauamängu, mõni veetis niisama oma sõpradega rahulikult aega. 
  Praktikalt sain teada, et õpin õiget asja, mis on väga huvitav ja väljakutseid täis. Iga päev on erinev ning hommikul ei oska ette kujutadagi, milline päev ees ootab. Keila noortekeskusesse sisenedes oli meeldiv ja sõbralik õhkkond ning tuli kohe meelde aeg, kui veel ise noortekeskuses käisin. Minu kodu juures asuv noortekeskus oli palju väiksem ning võimalusi, mida teha, oli palju vähem. Huvitav oli näha, millised noortekeskused on mujal ja kuhu noortekeskused on arenenud. Tore, et Keila noortekeskuses on noortel nii palju võimalusi tegeleda erinevate asjadega. 
  Kindlasti selle, et noori tuleb märgata, kuulata ja suunata õigele teele ning motiveerida, et nad ei teeks oma elus valesid valikuid. Noorsootöötajana peab oskama noorte huve ja soove välja selgitada. Noorsootöötaja peab olema kannatlik, avatud, hea huumorimeelega, pingetaluvusega, aus, hea suhtlemisoskusega ning salliv. Meie ümber on palju noori ja kõigi nende erisustega peab oskama arvestada. Noorsootöötajad on suure südamega ja nad annavad noortele endast kõik. Noored on meie tulevik ja me peame neid toetama. 
  Mind juhendas praktikal Laivi Tammejuur, kes oli nii rõõmsameelne, aktiivne, jutukas ning abivalmis noorsootöötaja. Sain kõikidele oma küsimustele vastused ning põhjaliku ülevaate noorsootööst. Jäin väga oma juhendamisega rahule ning soovitan teistelgi Keila Noortekeskusesse praktikale minemiseks.”

 

 • Kogukonnapraktikat käisid Paldiski Ühisgümnaasiumist 11.-12. klasside õpilased tegemas. Tagasiside Rauno Rikandilt (18.a): “Praktikakäigus sain teada kui palju tegevusi pakub Keila Noortekeskus linna noortele. Hoonesse esimest korda astumine oli väga energiline. Uksest sisse astudes oli kohe näha kuidas lapsed/noored tegelesid millegi arendavaga. Tunne oli üldiselt väga hubane ning töötajad väga sõbralikud. Küsimusele millised kolm teadmist/oskust/kogemust edaspidiseks eluks kaasa võtab sellelt praktikalt, arvas Rauno: „Kindlasti teiste inimeste mõistmine ja arusaamine. Samuti tuli praktikakäigus välja, kui palju huvitavaid ja lõbusaid inimesi on olemas. Kuna ma tegin praktikat koos oma klassikaaslasega, siis suutsime töö ilusti ära jaotada ning töötulemus oli meil hea.“
 • Tartu Ülikooli üliõpilane, Keila koolis kehalise kasvatuse praktikant Tõnis Org võtab kokku oma praktika noortekeskusega seoses: „16.10 toimus koostöös Keila Noortekeskusega ühisüritus, mille raames noortekeskuse noored külastasid Vasalemma madalseiklusrada ning välisjõusaali. Minu ülesandeks oli neile madalseiklusraja tutvustamine, instrueerimine ning vajadusel abistamine. Välisjõusaalis tutvustasin erinevaid seadmeid (tööpõhimõte, töötavad lihasgrupid) ning rääkisin jõutreeningu üldistest põhimõtetest. Pärast aktiivset liikumist tegime koos lõket, grillisime vorsti ning arutasime tervislike eluviiside üle.“

 

Noortekeskusel on rõõm oma igapäeva elu rikastada praktikantide juhendamisega. Mõistagi on koostöö väga oluline. Noor saab uusi teadmisi ja oskusi ning praktilisi kogemusi. Noortekeskus saab uusi mõtteid noorelt ning midagi põnevat ka ära tehtud.