Intervjuu Madlega – täispikk
26/02/2020
Hooaeg 1, episood 5
10/03/2020
Intervjuu Madlega – täispikk
26/02/2020
Hooaeg 1, episood 5
10/03/2020

Keila Noortekeskusel on kindel plaan liikuda samm edasi sisulisema noorsootöö tegemiseks ja asuda tegutsema kogukonnakeskusena, loomaks võimalusi ja sündmusi, mis omavahel tooks kokku kõiki inimesi, ka east sõltumata, sest meil kõigil, sh eriti noortel, on üksteiselt väga palju õppida. Oleme kindlad, et see suurendab kõigi mõistmist üksteise suhtes ja vastab nii mitmelegi pakitsevale küsimusele, pakkudes samas ka meelelahutust, rõõmu ja luues ühtsema kohaliku kogukonna.
Meie eeskujuks on kogukonnakeskus, nimega Absolon, Taanis, Kopenhaagenis , mida plaanime ka kevadel külastada inspiratsiooni saamiseks  ja neilt õppimiseks.  Absoloni üks erilisemaid regulaarseid ettevõtmisi, on igaõhtused kogukonna õhtusöögid, ühise pika laua taga, mis on nii populaarsed, et sinna müüakse pileteid ja alati on ikkagi ukse taga järjekorras ootamas ja lootmas,  et äkki vabaneb mõni koht, mõne tulemata jäänud inimese näol. Kõik söövad ühte toitu, mis sel päeval on valmistatud ning see eelvalmistatud roog liigub poti, panni, vaagnaga käest-kätte, kust siis igaüks endale tõstab. Eesmärk tuua inimesi kokku ühe laua taha, tänapäeval, kus kõigil on tavaliselt alati liiga kiire, et teineteisele silma vaadata, koos süüa ja natuke juttu ajada!
Ka meil on plaan, et igal suuremal sündmusel, mille nüüd korraldame, valmistaksime ette ka ühise lauaga õhtusöömise ja millele järgneb mingi konkreetne sündmus. Olgu see filmiõhtu, mälumäng või kohtumine huvitava inimesega. Me ootame teid väga oma sündmustele ja ettevõtmistele kaasa lööma, aga ka eestvedajaks olema ja oma ideid välja pakkuma. (Küsitlusele suunav e-aadress asub artikli all, samuti leitav Mõte3 või Keila Noortekeskuse Facebookist või kodulehelt.)

Lähiajal on tulemas järgnevad sündmused:

LAUAMÄNGUDE TUTVUSTUS- JA MÄNGIMISE ÕHTU WePlay.ee´ga Keila Noortekeskuse majas 19.03 kell  18.00 – Kutsume kõiki, vanusest sõltumata, tutvuma erinevate huvitavate lauamängudega ning proovima neid ühiselt mängida!

KIVIPABERKÄÄRID KEILA MV 14.03 kell 14.00 Mõte3s, Universaalne lihtne, käega näidatav sümbolite mäng, mis on jõukohane pea kõigile – tule ja proovi, võib-olla just sina esimene Keila meister Kivi-Paber-Käärid võistlusel ja saad aastaks oma kätte rändkarika!
Osalemiseks registreeri end Facebookis sündmuse „Kivi Paber Käärid“ kirjelduses oleval lingil või otse siin: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqXbFA-GcONAHAE_t_G_TS3j5E3E-THjyqAF9uI1xJSBiniA/viewform?fbclid=IwAR20rSEKqmQtJJx-1qHsSmQBDnE2tyUARQ85-TUOzczhGFU_jeqnqXuwDSs

MEELELAHUTUSLIK JA SELTSKONDLIK MÄLUMÄNG 18.03 kell 18.00 Noortekeskuses – Külalisena Wandersell Madle Timm
Võistkonnas 2-4 liiget ning maksimaalselt saab registreerida maksimaalselt 10 võistkonda.
Kõigepealt istume ühise laua taha ja sööme ühe mõnusa õhtusöögi, milleks on ahjukartulid ja kanafileevarras ananassiga ning koorekaste seentega, seejärel paneme ruumi mälumänguks ühiselt valmis ja hakkame mängima!
Mängime 5 erinevat vooru:
1.Traditsiooniline voor  (küsimusele vastab võistkond 1 minuti jooksul kirjalikult paberile)
2. Arva ära – voor (kus erinevate meeleliste tunnete põhjal tuleb määrata võimalikult täpselt aega, ajastust, kaalu, arvu või ainet)
3. Õnne- ja osavusvoor
4. Loominguvoor
5. Huvitava külalise voor (Küsimused esitab ja inimestele esineb või nendega vestleb kutsutud huvitav külaline – sel korral professionaalne reisija, Wandersell Madle Timm)
Võitja võistkonnale loomulikult auhind
Osalustasu 5 eur / inimene – maksmine kohapeal!
Osalemiseks registreeri oma võistkond kirjutades knk@keila.ee  või siin: https://forms.gle/b3yi7MD6XKhakszL6

LASTEASJADE KIRBUKAS 28.03 kell 12.00 – 15.00 Noortekeskuses

PÕLVKONDADE VAHELINE VIKTORIIN 2.04 kell 17.00 Mõte3s.
Viktoriin, kus omavahel võtavad mõõtu 60+ vanuses vs kuni 20-aastastest koosnevad kuni 2-5-liikmelised võistkonnad. Küsimused tulevad siis vastavalt, kas ajastust ja teemadest, mida mäletavad hästi elukogenumad ning nooremad omakorda teemadest, mis on just praegu noorte jaoks „kuumad“ ja in!
Saab nalja ning kuhjaga huvitavaid teadmisi ning kuulda lugusid elust enesest.
rohkem infot Mõte3 ja Keila Noortekeskuse Facebookist!
Osalemiseks registreeri oma võistkond kirjutades aare@keila.ee või siin https://forms.gle/T8M4t668ZwJeXXKp9

Sündmused toimuvad koostöös Keila Sotsiaalkeskuse ja Keila Väärikate Ülikooliga!

Et saaksime täpsemini edaspidiseid põnevaid sündmusi planeerida vajame teie lahket kaasabi – olge head ja andke märku, milliseid sündmusi võiks kindlasti korraldada,  mida arvate meie plaanitavatest sündmustest ja tuleviku ideedest ning lisage ka endi omi.
Arvamuse avaldamiseks kirjuta knk@keila.ee või : https://forms.gle/DP5pFeFr2PTWCCmS8 

TULEVIKU SÜNDMUSTE IDEED:
Ühise laua taga söömised (sündmuste eel/ajal/järel)
Ühine spordi- ja muusikasündmuste vaatamine (nt Eurovisioon, Ott Tänak-Martin Järveoja, Eesti koondised jt)
Foto- ja kunstinäitused (eriti just võimalikult kohaliku kunstniku või kohalikku teemat viljelevate omi)
Väli- ja/või autokino seansid
Tuntud huvitavaid inimesi külla
Õpiabi noortele
Linnapeenra projekt (elukogenumate ja valdkonna spetsialistide nõuannete järgi saaks nooremad ja kõik huvilised teha Noortekeskuse sisehoovialal „näpud mullaseks“ ja panna kasvama lilli ja maitsetaimi)
Nutiseadmete ja arvuti põhitõdede õpitoad noortelt eakamatele (samas saaksid eakamad parema ülevaate, mis noored niipalju neid seadmeid kasutavad ja mis kasulikke võimalusi need endas sisaldavad!) 
Köögikunsti õpitoad noortele
Kevadised õuemängud kõigile vanustele ( Petanque, Bocci, Kyyka, Mölkky jne)
Bingoõhtu
Krimi-müsteeriumi mängu õhtud
Maffia-mängu õhtu
Põgenemistuba
Tagurpidi viktoriin (loominguline ja lõbus mäng, kus võistlejad peavad etteantud vastusele koostama sobiva ja vaimuka küsimuse, mida hindab žürii)
Filmiõhtud
Kontserdid
Luuleõhtud
Vaba lava õhtud
Püsti-jala koomikute õhtuid
1-minuti osavusmängude õhtud