23.veebruaril noortekeskus suletud!
22/02/2018
Algab kandideerimine töömalevasse!
16/03/2018

Tulemas on Uuskasutuspäev

24.märtsil toimub Keila noortekeskuses Uuskasutuspäev.

 Uuskasutuspäev on mõnus päev peredele, kus pööratakse tähelepanu taaskasutamisele, säästlikele eluviisidele ja looduslikele materjalidele.

Kavas on kirbukas, sealhulgas mänguasjakirbukas, et julgustada lapsi oma kapid-riiulid üle vaatama ning sellised mänguasjad välja sorteerima, millega enam ei mängita ning need uutele huvilistele ära müüma. Mänguasjakirbuka tingimuseks on, et maksimaalne hind eseme kohta on 3€. Kirbukale registreerumine siin

Toimub noorte korraldatud kohvik, mängud ja meisterdamist nii lastele kui täiskasvanutele- puidutöötuba, paberitöötuba, t-särgitöötuba, looduslikest materjalides huulevõide tegemine… 

 


Uuskasutuspäeval näitame filmi “Moest väljas”. 

Reet Aus, “Moest väljas” (Foto: Pressimaterjalid)

 

Me elame globaalse tarbimise ajastul, kus tarbimistempo üha kiireneb. Ei ole saladus, et moetööstus on selle tarbimisralli esirinnas. Tuhanded vabrikud kolmandas maailmas ei tooda mitte ainult rõivaid erinevatele suurfirmadele, vaid ka tonnide viisi mürgiseid jäätmeid. Moedisainer Reet Ausil on ambitsioonikas plaan muuta maailma. Ausile näib, et ainus viis kahjuliku moetööstusega võitlemiseks on süsteemi muutmine seestpoolt. Film jälgib Reet Ausi teekonda Tallinnast läbi Euroopa moelavade ja Lõuna-Ameerika puuvillaväljade otse masstootmise epitsentrisse – Bangladeshi.

Film valmis aastatel 2010–2015.

 

 


 

Jäätmeteemaline rändnäitus

Näitus tutvustab liigiti kogutud jäätmete teekonda uue materjali või tooteni. Vaadata saab näiteks klaaspudeli ja plekkpurgi toorikuid ning termotöödeldud plastikuhelbeid, graanuleid, fiiberkiude, plastikujäätmetest valmistatud materjali nimega plastrex.

Näituse koostaja on Merle Kiviselg, Keskkonnaamet.
Näituse valmimisele aitasid kaasa Keskkonnaministeerium, Eesti Pandipakend, Räpina Paberivabrik, Humana Estonia, OÜ Rexest Grupp, Bioneer, O-I Production Estonia AS.
Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus

 


Päeva lõpetab Cojones Briefcase. Cojones Briefcase on neljaliikmeline Tartu bänd, keda ühendab ühine tung luua kaasahaaravat muusikat. Liikmete erinevate maitsete ja huvide tulemusel sünnib sümbioosina rasketest rütmidest ja värvikatest meloodiatest koosnev alternatiivrokk.