Salaoperatsioon 25.-27.juuni
28/05/2019
Liikluskasvatuse linnalaager
01/07/2019
Salaoperatsioon 25.-27.juuni
28/05/2019
Liikluskasvatuse linnalaager
01/07/2019

Meil on väikseks traditsiooniks saanud suve algul teisi Eestimaa noortekeskuseid külastada, et näha, mida mujal tehakse. Seekordne väljasõit viis 3.-4.juunil meid Ida- Eesti suunas. 

Esimene peatus oli Kuusalu noortekeskuses, kus käis parajasti, nagu meilgi, noorte töömaleva ettevalmistus. Noortekeskuse töötajad Krista ja Heleri tutvustasid meile oma maja ja tegemisi. Kuusalu noortekeskusel on videotehnika ja toimiv videoring ning üht noorte poolt tehtud lühifilmi saime meiegi näha. 

 

Järgmisena jõudsime Ubja noortekeskusesse. Ubja on väike külakoht, kus noortekeskus ja külakeskus tegutsevad koos ühes majas. Noorte päralt on maja teine korrus, kus hiljuti oli vaid veel ahjuküte, hubased puitpõrandatega ruumid loovad koduse tunde. Külakeskuse allkorrusel asub jõusaal, tantsusaal ja kohe avatav käsitööpood. Eraldi majas asub veel käsitöötuba, kus on võimalik läbi viia mitmesuguseid töötubasid.

Päeva viimane peatus oli Voka noortekeskuses, kus meid võttis vastu keskuse noorsootöötaja Elisabeth. Voka noortel on noortekeskuse ruumidega tõesti vedanud. Kuigi Voka asula on väike, külastavad noortekeskust ka naaberkülade noored. Ruumid olid heledad ja avarad ja võimalusi tegevusteks jagub. Olemas on bändiruum, fotostuudio, tuttuus piljard, meie lemmikruum –  filmide vaatamise ja lebotamise tuba (kus ülimõnusad lebokohad on tehtud euroalustele). 

Teisel päeval külastasime Sõmerut, kus avati eelmise suve lõpus vanasse viljakuivatisse Loodus- ja tehnikamaja. Majas tegutsevad mitmed huviringid ning ruume on võimalik rentida ka ürituste korraldamiseks. Tõeliselt mõnusa hõnguga maja näitas meile perenaine Piret. Jõuluperioodil nt oli avatud jõuluküla, kus elas tõeline jõuluvana ja tööd tegid usinad päkapikud. 

Samuti käisime külas noortekeskusel, kelle suured ilusad ruumid meis veidi kadedust tekitasid. Ka neil oli spordisaal (ronimisseinaga!), jõusaal… kuid kõige ägedam (just meie meeskonna nooremate liikmete jaoks) oli maja keldris asuv vana baar, mis tegutseb erinevate tähtpäevadel noortekohvikuna ning kus kord nädalas toimetab noortekohvik.

Täname kõiki, kes meid vastu võtsid ning loodame tulevikus peagi taas kohtuda, siis juba koos noortega.