Õpilaste teadusfestival Tartus
26/03/2018
Mis on stardiplats?
09/04/2018
Õpilaste teadusfestival Tartus
26/03/2018
Mis on stardiplats?
09/04/2018

24.märtsil toimus Uuskasutuspäev

24.märtsil 2018 toimus koostöös Naiskodukaitse Keila jsk, Kodutütarde ja noorkotkaste Keila rühma ja Kaitseliidu Keila kompaniiga.

Vaata pilte!

Keila Noortekeskuses toimunud Uuskautuspäev oli sarjas juba kolmas ja selle eesmärk oli tutvustada loodust säästvat mõtteviisi ja elulaadi .Püüame teavitada Keila inimesi ja lapsi Noortekeskuses toimuvaga, ning soovime, et lapsed näeksid kuidas hoida ja säästa loodust.

Uuskasutuspäeval tutvustasime erinevaid töötube, nt: Loodusseep- Merike õpetas huulevõide tegemist, Sirlett- Sirje meisterdas taaskasutuspaberist toredaid kaarte, noortekeskuse vabatahtlik Marko Sloveeniast, tegi T-särgi töötoa, kus õpetas vanast T-särgist tegema kotti. Mööblikliinikust oli Imbi- tema aitas vana tooli tuunida, Argo – Vääna puuseltsist meisterdas väikeste huvilistega erinevaid mänguasju. Õues toimetasid Noorkotkad ja Kodutütred, kes õpetasid kamoflaazi tegema. Keskonnaharidusest tuli kohale Maarika Männil, kes tutvustas keskkonnateemalist infostendi. Keskonnateemaline rändnäitus on Keila Noortekeskuses üleval veel 4.aprillini. Õpilasfirmast väljakasvanud noored tutvustasid „Poko“ kotte. Tartust tuli kohale ka noortebänd „Cojones Briefcase“. Töötubade tegijatest oli meil veel süüterooside töötuba, mida viis läbi Tiina ja puidupõletus töötuba, mida viis läbi Moonika Keila Noortekeskusest.

Sellel aastal olid kohvikus Keila Kooli tüdrukud Sandra, Reneeta, Angeelika ja nende juhendaja Annabel Laagna Gümnaasiumist. Tublid tüdrukud said oma varaaita korraliku varamu. Suured tänud neile! Kohvikus sai vaadata moekunstnik Reet Ausi film „Moest väljas“, mis rääkis keskonnasaastamisest ja kanga tootmisest.

Sisetoimkonnas olid meil Lisett ja Laivi, ilma nende abita ei oleks üritus toimunud. Suured tänud Geterile, kes tegi lastele majas mängu 1-20 ni ja toimetas kogu ürituse reklaamiga.

Aeg ajalt tuleb asjad üle vaadata, kas need täidavad oma eesmärki. Seekordse Uuskasutupäeva puhul saame öelda „Jah!“ Tublid noored aitasid ise kujundada ja teostada välireklaami. Tubliks fotograafiks oli Kristian Pärt.  Suured tänud noortele, kes lõid käed külge!

Uuskasutuspäeval oli meil ka Kirbukas ja Mänguasjamüük, küsiti päeva lõpus, et millal jälle ? Töötubades osalejad tundsid huvi kas on võimalik ka muul ajal proovida ja oma kätega midagi valmis teha. Huvilistele meeldis väga see, et töötoad olid tasuta või sümboolse summa eest.

Kokkuvõtteke võib öelda, et oli rahvarohke ja meeleolukas perepäev.